YURTDIŞI ÜNİVERSİTE PROGRAMLARI

Yurt dışında üniversite eğitimi almak hayatınızda yepyeni fırsatlara yelken açmaktır. Dünyanın en gelişmiş olan ülkelerine baktığımızda en önemli ve en büyük yatırımları eğitim sistemlerine yaptıklarını görüyoruz. Eğitim sistemlerinin böylesine güçlü olan ülkelerde üniversite eğitimi almak, gençlerimizi birer dünya vatandaşı yaparken sadece ülkemizde değil dünya genelinde kariyer planlamasında ve iş dünyasında rakiplerine göre çok daha fazla avantaja sahip olmalarına olanak sağlar. Bunun yanı sıra en az bir yabancı dili ana dili kadar kullanabilme imkanını da sunacaktır.

Yurt Dışında Üniversite Eğitimi

Yurt dışında üniversite eğitimi almak hayatınızda yepyeni fırsatlara yelken açmaktır. Çünkü yurt dışında bir üniversite okumakla; yabancı dilinizi geliştirir, dünyanın farklı bölgelerinden gelen yeni insanlarla tanışır, farklı kültürleri tanıma ve bu farklılıklara saygı duymayı öğrenir, yaşadığınız ülkenin dışında değişik yerleri görme, öz güveninizi artırma ve olaylara daha geniş ve farklı açıdan bakabilme fırsatı yakalarsınız.

Yurt dışında üniversite okumak, özellikle son yıllarda ülkemizde öğrenciler tarafından en çok tercih edilen yurt dışı eğitim şekillerinden biridir. Yurt dışında üniversite eğitimi denilince akla ilk gelen ülkeler Amerika, İngiltere, Kanada, Almanya başta olmak üzere ve diğer Avrupa ülkeleridir. Bu ülkelerde hem devlet hem de özel üniversiteler bulunmaktadır. Başvuru şartları ve şekilleri de ülkeden ülkeye değişiklik göstermektedir.

Öğrencilerin üniversite eğitimini bu ülkelerde tercih etmesinin birçok sebebi bulunmaktadır. Öncelikle, Türkiye’deki maliyetlere çok yakın şekilde yurt dışında okuma imkanına sahiptirler. Bu nedenle öğrencilerin büyük çoğunluğu yurt dışındaki üniversiteleri eğitim tercihleri arasında en üst sıralarda tutmaktadır. Modern bir üniversite eğitimi alırken yurt dışında yaşama şansına sahip olmak bunlardan bazılarıdır.

Yurt dışında Üniversite Okumanın Avantajları

Yurt dışında üniversite okumanın bir çok avantajı bulunmaktadır. Bunlardan en önde geleni çok iyi derecede bir yabancı dile sahip olmanızdır. Üniversite eğitimini aldığınız ülkenin dilini ana dilinize yakın bir düzeyde öğrenmiş olursunuz. Ayrıca yurt dışında üniversite eğitimi alan öğrenciler bulunduğu ülkede diğer dilleri de öğrenme şansını yakalarlar. Bu durumda öğrenciler hem profesyonel iş yaşamlarında hem de sosyal yaşamlarında kullanabilecekleri dil konusunda önemli kazanımlara sahip olurlar.

Öğrenciler üniversite eğitimi alırken bazı ülkelerde 4 yıllık bir üniversite programını 3 yıllık süre içerisinde tamamlayabilirler. Bu durum birçok öğrenci için tercih sebebidir. Öğrenciler daha sonra yurt dışında üniversite eğitiminin devamında yüksek lisans veya çeşitli sertifika programlarına devam edebilirler. Böylece eğitim aldıkları üniversitede lisans eğitiminin devamında uzmanlaşabilme fırsatına sahip olurlar. Bu da akranlarına göre 1 yıl daha erken ve daha hazır olarak iş hayatına atılmalarını sağlar.

Yurt dışı eğitim için üniversiteye gidilecek ülkede dil yeterliliği olmayan öğrenciler aynı zamanda birçok ülkenin sunduğu hazırlık-dil eğitimi programlarına da katılabilirler. Yurt dışı dil okulları veya okulların kendi hazırlık programları (Foundation veya Pathway) dil eğitimi durumunu kontrol altına alabilmek için gidilebilecek programlardır.

Nasıl Seçim Yapmalıyım ?

Yurt dışında, üniversitelerde genel olarak eğitim modelleri ve sistemleri Türkiye’ ye göre değişiklik göstermektedir. Yepyeni bir sistemde etkili bir eğitim alarak kendini daha iyi ifade etme imkanı bulabilmeli öğrencilerimiz. Dünyaca ünlü ve prestijli üniversitelere giriş imkanları sayesinde akademik anlamda gelişim için çok iyi fırsatlar yakalaya bilmelisiniz. Yurt dışında üniversite okumak ve bunun için yatırım yapmak yaşamınızda atılan en önemli adımlardan biri olacaktır. Bu sebeple seçtiğiniz üniversitenin akademik, sosyal ve kişisel gelişiminizi ne kadar katkı sağlayacağını iyi ölçmelisiniz. Ve elbette seçtiğiniz üniversitenin YÖK denkliğine sahip olması gibi hususlara dikkat edilmesi gerekir.

İşte tam da bu noktada Doğa Akademinin Yurt dışı üniversite Danışmanlığı bölümü size ücretsiz hizmet vermeye hazırdır. Doğa Akademi’ nin son derece deneyimli Eğitim Danışmanlarıyla sizin için en doğru programları en uygun üniversitelerde ve yine en iyi koşullarda seçebilirsiniz.

PROGRAMLARIMIZ

Amerika programları güncellenmektedir.

Kanada programları güncellenmektedir.

İngiltere programları güncellenmektedir.

Merhabalar, Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?