YURTDIŞI LİSE

Lise öğrenimini yurt dışında almak isteyen Doğa Koleji öğrencilerimiz, Amerika ve Avrupa’da bulunan seçkin okullarda eğitimlerine devam ederler. Bu eğitimler Doğa Akademi danışmanları ile planlanmaktadır.
Lise Değişim Programı dönemlik ve yıllık alınabileceği gibi tüm lise eğitiminizi bu program ile yurtdışında tamamlayabilirsiniz. Bu program seçeceğiniz ülkenin bakanlıkları ile Milli Eğitim Bakanlıkları güvencesinde gerçekleştirilmektedir.

Yurt Dışında Lise Eğitimi, Amerika ve Avrupa’nın seçkin okullarında dönemlik, yıllık ve ya tüm lise eğitimini kapsayan programlara verilen genel isimdir. Bu program kapsamında devlet liselerinde eğitim almanın yanı sıra Doğa Akademi danışmanları ile yapılacak planlamalar sonrasında özel lise ve ya yatılı özel liselerde eğitim alınabilmektedir.

Öğrenciler yurt dışı lise eğitimi ile gittikleri ülkenin kültürünü yaşayarak bir dünya vatandaşı olmaya adım atar ve yabancı dilini geliştirme konusunda büyük bir adım atar. Aynı zamanda okul sonrası sanat ve spor etkinlikleri ile kişisel gelişimlerine katkı sağlarlar. Öğrenciler yurtdışında eğitim görerek ve kültürünün içinde yaşayarak sosyal ilişkileri kuvvetli bireyler haline gelirler. Yurtdışı eğitimi bitimi sonrasında öğrenciler bir üst sınıftan, yıl kaybı yaşamadan eğitimlerine devam ederler.

Akademisyenlere göre 15-18 yaş arasında öğrenilen herhangi bir yabancı dil 18 yaşından sonra öğrenilen yabancı dile göre daha etkindir. Yurtdışı eğitimi sırasında bir yıl boyunca sürekli yabancı dil konuşan bir öğrenci, bu pratik ile birlikte daha kalıcı ve aksanlı bir dile sahip olur.
Yurtdışı lise eğitimi programları öğrencilerin reşit olmaması nedeni ile gittikleri ülkenin devlet güvencesi ve koruması altında olduğundan güvenliği en yüksek programlar arasındadır. Öğrencilerin yanlarında kalacakları aileler tüm güvenlik prosedürlerinden geçmiş ve referanslı ailelerdir.

15-18 yaş arasında olan bir bireyin kendi ayaklarının üzerinde durması onu özgüvenli bir birey haline getirir. Öğrencinin tek başına kendi ayaklarının üzerinde durması, ders sorumluluğu, yanında yaşadığı ailenin kurallarına uyması ve ailedeki görev dağılımında rol oynaması öğrencinin olgunlaşmasına katkı sağlar.

Yurtdışı lise programları bir çok farklı ülkenin öğrencilerinin katıldığı programlar olduğundan, öğrenciler farklı kültürleri tanıyarak kendilerini geliştirirler. Bu vizyon ile ömür boyu sürecek arkadaşlıklar ve erken yaşta networkü geniş birey olarak kendilerini geliştirirler.

Yurt dışı lise programı öğrenciye özel çalışma yapılarak oluşturulması gereken programlardır. Doğa Akademinin deneyimli danışmanlarından bilgi alarak, yurt dışında lise eğitimi ve yurt dışında lise değişim programları için en uygun programı seçebilirsiniz. Bu programlara lise eğitimini yurt dışında almak isteyen, yeni kültürleri tanımak isteyen, yabancı dilini ana dil seviyesine getirmek isteyen ve özgüvenli bir birey haline gelmek isteyen tüm lise öğrencileri başvuru yapabilir.

Merhabalar, Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?