LİSE DEĞİŞİM PROGRAMLARI

Lise öğrenimini yurt dışında almak isteyen Doğa Koleji öğrencilerimiz, Amerika ve Avrupa’da bulunan seçkin okullarda eğitimlerine devam ederler. Bu eğitimler Doğa Akademi danışmanları ile planlanmaktadır. Lise Değişim Programı dönemlik ve yıllık alınabileceği gibi tüm lise eğitiminizi bu program ile yurt dışında tamamlayabilirsiniz. Bu program seçeceğiniz ülkenin bakanlıkları ile Milli Eğitim Bakanlıkları güvencesinde gerçekleştirilmektedir.

14-18 yaş aralığında olan lise öğrencilerimiz, lise eğitimlerinin en az 1 akademik dönemini yurt dışında başka bir ülkede okuyarak eğitimlerine ve geleceklerine yapacakları en değerli yatırımı lise değişim programları ile yapmış olurlar. Gelişmiş ülkelerin en donanımlı okullarında okumak, uluslararası arkadaşlar edinmek, yabancı dilde eğitim görmek ve farklı deneyimler yaşamak için Lise Değişim Programlarımız öğrencilerimize hayallerini gerçekleştirebilecekleri tüm fırsatları sunmaktadır.

Lise Değişim Programları ile öğrencilerimiz gittikleri ülkede alacakları akademik eğitimin yanı sıra, uluslararası öğrencilerle ortak dilde vizyonlarını geliştirecek dersler alıp onlarla sıra arkadaşı olacak ve uzun yıllar kalıcı dostluklar edineceklerdir. Öğrenciler farklı kültürler tanıyarak dünyaya bakış açılarını genişletme şansı yakalarken ana diline yakın yabancı dil seviyesine ulaşma fırsatını da lise değişim programları ile gerçekleştireceklerdir.

Çoğunlukla 1 akademik yıl olarak tercih edilen ve öğrencinin talebine göre tüm lise eğitimlerini de yurtdışında alabilecekleri lise değişim programları ile öğrencilerimiz, Amerika, Kanada, İngiltere gibi bir çok ülkede bu programlara katılarak akademik bilgilerini geliştirmenin yanında sorumluluk bilinçlerini arttırmakta, özgüvenlerini pekiştirmektedirler.

Öğrencilerimiz, katıldıkları yurtdışı lise değişim programları ile kendilerini geliştirerek bir dünya insanı olmak için önemli bir adım atmış olurlar. Ülkemizde de yıllardır uygulanan bu programlar genellikle 1 yıllık programlar olmakla birlikte öğrencinin ve velinin talebi göre tüm lise eğitimini de kapsayabilir. Program sonrasında öğrenciler Türkiye’ye döndüklerinde ise sene kaybı yaşamadan okullarına kaldıkları yerden devam etmektedirler.

Bu program kapsamında öğrencilerimiz devlet liselerinde eğitim almanın yanı sıra Doğa Akademi danışmanları ile yapılacak planlamalar sonucunda özel liselerde de eğitim alma şansına sahiptirler.

ÖĞRENCİLERİMİZ LİSE DEĞİŞİM PROGRAMINA KATILARAK;

Anadiline Yakın İngilizce

Öğrencilerimiz Amerika, Kanada veya İngiltere gibi İngilizce’nin anadil olarak konuşulduğu ülkelerde 1 yıllık lise eğitimi alarak Anadiline yakın bir düzeyde İngilizce konuşma, yazma ve anlama seviyesine erişme şansını yakalayacaklardır.
Yurt dışında bir yıl boyunca göreceği eğitimin tamamını İngilizce alacak olan öğrencilerimiz, aynı zamanda yanında konakladığı aile ve lise değişim programına dünyanın dört bir katılan yüzlerce öğrenci ile iletişimini de yine İngilizce olarak yapacaktır. Bir yıl boyunca günlük ve eğitim hayatında yoğun bir İngilizce’ ye maruz kalan öğrenciler, bu bir yılın sonunda, İngilizce dil düzeyini ana diline yakın bir seviyeye getirme şansına sahiptirler.

Daha lise yıllarındayken edinilen yabancı bir dil düzeyi öğrencinin bundan sonraki tüm eğitim hayatında her türlü bilgiye erişebilme imkanı sağlarken diğer yandan profesyonel iş hayatında da çok uluslu firmalarda çalışabilme ve başarılı olma fırsatını da beraberinde getirmektedir.

Farklı Kültürleri Tanıma ve Saygı Duyma

Bu programlara katılan öğrenciler gittikleri ülkede tatmin edici, zengin bir kültürel aydınlanma yaşayacaklardır. Yeni insanlarla tanışıp, ömür boyu sürecek arkadaşlıklara sahip olan öğrenciler, kendi kültürünün ve farklı kültürlerin farkına vararak kültürlerarası öğrenme becerilerini geliştirilebilirler. Yeni bir ülkede, farklı kültür ve toplumdan gelen yaşdaşları ile bir arada yaşama becerilerini artırabilirler.
Dünyanın dört bir yanından gelen diğer öğrencilerle arkadaşlıklar kurup, bambaşka kültürler ile iç içe olmak lise değişim programında öğrencinin en yüksek verimi almasını sağlar.

Doğru Kariyer Planlaması

Bu programlara katılan öğrencilerimiz, programa katıldığı ülkedeki gözlem ve deneyimlerini değerlendirerek çok uluslu bir ortamda diğer öğrencilerle etkileşimleri sayesinde gelecek ve kariyer planlamasında daha gerçekci ve uygulanabilir planlarlar yapabilecek ve lise değişim programlarının iş hayatlarında olumlu etkileri ile karşılacaklardır.

Yurtdışı Deneyimi

Öğrenciler, lise değişim programları ile özgüvenlerini ve kendini ifade etme becerilerini geliştirirken kendi ayakları üzerinde durabilen, bu sayede ne istediğini çok iyi bilen ve buna ulaşmak için mücadele edebilen sağlıklı bireyler olarak, hem kendilerinin hem de toplumumuzun gelişimine katkıda bulunurlar.
Bu programlara katılan her bir değişim öğrencisi kendisi için eşsiz ve çok çeşitli kazanımlar elde etmektedir. Hatta belki de lise değişim programlarının bir değişim öğrencisine katacağı en büyük yarar, öğrencinin akranlarına oranla geleceğe çok daha güvenle bakan, geleceğe hazır ve yaşamları boyunca çok daha başarılı bir birey olmasını sağlamasıdır.

Bu tarz programa katılan öğrencilerin özgüvenleri ve yabancı dil becerileri gelişir. Her türlü ortamda kendi ayakları üzerinde durabilmeyi ve karşılaştığı problemleri kendi kendilerine çözebilmeyi öğrenirler. Bu nedenle lise değişim programları öğrencilerin kişisel gelişimlerinde çok önemli bir yer tutar. Yetişkinlik yıllarında, yurtdışı lise programlarına katılmış kişiler programın kendilerine kattığı kazanımlar sayesinde, gerek iş dünyalarında gerekse özel yaşamlarında bunun yararlarını hayatlarında hep görürler.

PROGRAMLARIMIZ

Amerika programları güncellenmektedir.

Kanada programları güncellenmektedir.

İngiltere programları güncellenmektedir.

Merhabalar, Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?