LİSE DEĞİŞİM ELTIS SINAVI

ELTIS sınavı, Amerika, Kanada ve birçok ülkede lise değişim programına katılmak isteyen öğrencilerin İngilizce dil yeterliliğini ölçen bir seviye tespit sınavıdır.
Bu sınavda öğrencilerin dinleme ve okuma becerileri değerlendirilerek, öğrenciler aldıkları puanlara göre en uygun programlara yönlendirilir.
Öğrenciler ELTIS skoru ve yapılan mülakatlar ile başta Amerika'da %60 burslu program olmak üzere, Kanada ve Avrupa'da lise programlarına katılmaya hak kazanırlar.

ELTIS SINAVI
DETAYLARI

SINAV TARİHİ
Anadolu Yakası: 27 Ekim 2019 | Avrupa Yakası: 30 Kasım 2019

SON BAŞVURU TARİHİ
Anadolu Yakası:21 Ekim 2019 | Avrupa Yakası:15 Kasım 2019

PROGRAM ÜCRETİ
480 TL
SINAV LOKASYONU
Anadolu Yakası: Hilton Garden Inn Ümraniye
Avrupa Yakası: Crowne Plaza Florya

Lise Değişim Eltis Sınavı 480 TL dir. Hemen Satın AL butonuna tıklayabilir ve gerekli adımları takip ederek ödeme işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz. Lütfen bilgilerinizi eksiksiz yazınız

LİSE DEĞİŞİM
ELTIS SINAVI

ELTIS, yurtdışında lise değişim programına katılacak öğrencilerin İngilizce yeterliliğini ölçen Amerika merkezli resmi bir seviye ölçme sınavıdır. Amerika, Kanada ve İngiltere gibi ülkelerde bulunan okulların, öğrenciler için İngilizce yeterliliği ölçülen bu sınavda öğrencilerin dinleme ve okuma becerileri değerlendirilir, . Bu sınavda öğrencinin İngilizce seviyesi tespit edilir.

Toplam 50 sorudan oluşan ELTIS sınavı, okuma (Reading ) ve dinleme (Listening) olmak üzere iki bölümden oluşmaktadır.Çoktan seçmeli sorular ile yapılan ELTIS sınavında dinleme(Listening) bölümü 24 , okuma(Reading) bölümü ise 26 sorudan oluşmaktadır. Sınavın toplam süresi 70 dakikadır. (Listening 25 dakika + Reading 45 dakikadır.)

Merhabalar, Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?