CERN DISNEYLAND GEZİSİ

Öğrencilerimize geçmişten günümüze bilim alanında yapılan çalışmalar yerinde gösterilmektedir. Temel hedefimiz hayal kurmanın sınırının olmadığını fark ettirip başarmak için çok çalışmanın önemini hissettirmektir. Gezi kapsamında yapılacak olan kültürel keşifler ile ülkelerin tarihini yerinde yaşayarak öğrenecekler.

PROGRAM
DETAYLARI

Öğrencilerimize geçmişten günümüze bilim alanında yapılan çalışmalar yerinde gösterilmektedir. Temel hedefimiz hayal kurmanın sınırının olmadığını fark ettirip başarmak için çok çalışmanın önemini hissettirmektir. Gezi kapsamında yapılacak olan kültürel keşifler ile ülkelerin tarihini yerinde yaşayarak öğrenecekler.

GEZİ TARİHİ
08-12 Nisan 2020
SON BAŞVURU TARİHİ
28 Şubat 2020
SINIFLAR
Ortaokul-Lise
SORUMLU BÖLÜM BAŞKANI
—-

Kampüslere Göre Fiyat Bilgileri sekmesinden bilgilere ulaşabilir ve SATIN AL butonuna tıklayıp işlemlerinize devam edebilirsiniz. Görseller için GALERİ sayfasını ziyaret ediniz

PROGRAM AKIŞI

1. GÜN İSTANBUL – CENEVRE

Sabah 06:00’da İstanbul Yeni Havalimanı’nda belirtilen noktada, Rehberimiz ve Doğa Academy yetkilimiz ile öğrenci, öğretmen ve velilerimiz ile buluşuyoruz. Ardından yaka kartlarının dağıtımı ve check in işlemlerimizin yaparak ve TK 1917 uçuşu ile saat 09:10’da Cenevre şehrine uçuşumuzu gerçekleştiriyoruz. Yerel saat ile 11:00’de Cenevre’ye varıyoruz, Gümrük ve bagaj işlemleri sonrası alanda bizleri bekleyen özel otobüsümüz ile öğle yemeği molamız için şehir merkezine gidiyoruz. Öğle yemeği ardından saat 13:00 ‘da CERN gezimizi yapmak üzere Avrupa Nükleer Araştırma Konseyi Binasında hazır oluyoruz. Burada yapacağımız ziyaret sonrasında, panoramik şehir turumuzu yapmak üzere özel otobüslerimize dönüyoruz. Panoramik Cenevre şehir turumuz sırasında Unesco Dünya Sağlık Örgütü Binası, Birleşmiş Milletler Binası, Mont Blanc Köprüsü, Eski Şehir Bölgesi, Leman Gölü ve Notre Dame Kilisesi göreceğimiz yerler arasındadır. Turumuz sonrası şehir merkezinde vereceğimiz akşam yemeği molası ardından Cenevre’de bulunan otelimize hareket ederek, Otele giriş işlemlerimiz ardından istirahate geçiyoruz.

2. GÜN CENEVRE – BERN

Sabah otelde alacağımız kahvaltımızın ardından tarihi Lozan anlaşmasının yapıldığı Lozan şehrine gidiyoruz. Buraya vardığımızda yapılacak şehir turumuzda Rumini Sarayı, Ouchy Kalesi ve Lozan Üniversitesi Binaları panaromik olarak görüldükten sonra; Ouchy kasabasına iniyor ve burada tarihimizde çok önemli yeri olan Lozan Antlaşmasının 24 Temmuz 1923’de yapıldığı Bourivage Otel’i dışarıdan fotoğraflıyoruz. Ardından Montrö şehrine aracımızla gidiyor ve tarihi Montrö Boğazlar Anlaşması’nın imzalandığı Montrö Palace Oteli ve Freddie Mercury heykelini görüyor ve öğle yemeği molamızı veriyoruz. Molamızın ardından 12.yy. da şehri korumak üzere yapılmış ve tarih boyunca pek çok yazara ilham kaynağı olmuş Chillon Şatosu’nu panoramik olarak görüyor ve İsviçre’nin başkenti Bern şehrine doğru hareket ediyoruz. Sembolü “Ayı” olan ve 1848 yılında İsviçre Konfederasyonunun idari merkezi ve başkenti olan Bern, Aare nehrinin ortasına kurulmuştur. İlk olarak kısa bir yürüyüşün ardından, Einstein Müzesi’ni gezip ardından yapacak olduğumuz panoramik şehir turumuzda, Alstadt, Barengaben, Nydeggbrücke, Astronomi Kulesi, Merkez Bankası, Parlamento Binası, Baarenplatz panoramik olarak göreceğiz. Vereceğimiz akşam yemeği molasının ardından Bern’de konaklayacağımız otelimize hareket ediyoruz. Giriş işlemlerimiz ardından istirahate geçiyoruz.

3. GÜN BERN – PARİS

Sabah otelimizde alacağımız erken kahvaltının ardından Fransa’nın başkenti Paris’e hareket. Güzergâha göre yol üzerinde ya da Paris’e varışımızda öğle yemeği molası ardından yapacağımız panoramik şehir turumuzda dünyanın en büyük sanat ve tarih müzesi olan Louvre ve Piramiti, D’orsay Müzesini, Zafer Takı (Arc de Triomphe), Etoile Meydanı, Napolyon’un Mezarı, Meclis Binası, 3. Aleksandre Köprüsü, 1990 yılı sanayi fuarı amaçlı yapılmış Grand Palace ve Petite Palace, 1789 Fransız devrimine konu olmuş Concorde Giyotin Meydanını göreceğiz. Gezimiz sonrasında Eiffel Kulesi’nin ikinci katına hep beraber çıkarak Paris’i yukarıdan panoramik olarak gözlemleme imkanına sahip olacağız. Eiffel gezimizin ardından dünyaca meşhur Champ Elysees’de vereceğimiz yemek molasından sonra Paris’te iki gece konaklayacağımız otelimize hareket ediyoruz.

4. GÜN PARİS – DİSNEYLAND – PARİS

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında 7’den 77 ye kadar herkesin eğleneceği Disneyland’a gidiyoruz. Her yaşa hitap eden aktiviteleri ile size masalsı bir dünyaya götürecek bu turumuzda Hayaletler Evi, Mark Twain’in Gemisi, Çılgın Maden Treni, Indiana Jones, Robinson’un Evi, Karayip Korsanları Mağarası, Bebekler Dünyası, Yıldızlar Turu, 3 Boyutlu Sinema, Uzaya Yolculuk, Denizaltı Macerası gibi aktivitelerle tüm gün keyifli vakit geçireceğiz. Akşam yemeği molasından sonra, konaklamak üzere yine Paris otelimize döneceğiz.

5. GÜN PARİS – İSTANBUL

Sabah kahvaltımızın ardından, otelden çıkış işlemlerimizi tamamlayarak ünlü Fransız ressamlarının, müzisyenlerinin mesken tuttuğu Paris’in en romantik kafelerinin yer aldığı Ressamlar Tepesinde fotoğraf molası veriyoruz. Ve yine şehrin en yüksek yerinde yer alan, muhteşem mimari yapısıyla ünlenen Sacre Coeur (Kutsal Kalp) bazilikasında kısa bir gezinti gerçekleştiriyoruz. Daha sonra TK 1834 sefer sayılı 16:55 uçağı ile İstanbul’a uçmak üzere havaalanına gidiyoruz. Check-in işlemlerimizin ardından uçağımıza geçiyor ve yerel saat ile 22:25’de İstanbul Havalimanı’na varıyor ve bir başka gezimizde görüşmek üzere öğrencilerimizi velilerimize teslim ediyoruz.

PROGRAM FÖYÜ

Cern Disneyland program föyünü görüntüleyebilir/indirebilirsiniz. Aşağıda bulunan butona tıklayarak işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

ÜCRETE DAHİL
OLAN SERVİSLER

 • Gidiş-dönüş uçak bileti: İstanbul – Cenevre / Paris – İstanbul
 • Program Havalimanında başlar ve biter (İstanbul dışındaki kampüslerimizden katılan öğrenciler, iç hat bağlantı uçuşlarını programın son başvuru tarihinden sonra Doğa Academy ile irtibata geçerek satın alabilirler)
 • Yurt dışında şehirlerarası ve şehir içi ulaşım
 • 3 veya 4 yıldızlı otellerde oda-kahvaltı konaklama
 • Programda belirtilen aktivite ve giriş ücretleri (Cenevre, Paris, Bern panoramik şehir turları, CERN gezisi, Eyfel Kulesi 2.Kat ve Disneyland Park girişleri)
 • Her 10 öğrenciye 1 öğretmen eşliği
 • Profesyonel rehber eşliği

ÜCRETE DAHİL
OLMAYAN SERVİSLER

 • Bağlantı uçuşları
 • Öğle ve akşam yemekleri
 • Vize işlemleri
 • Yurtdışı çıkış harcı
 • Yurtdışı seyahat sigortası
 • Kişisel harcamalar
Merhabalar, Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?