BIO-SCIENCE SUMMER CAMP

Güney Carolina’daki Converse Üniversitesinde gerçekleştirilecek olan Biyoloji Yaz Bilim Kampı Programı’nın amacı, konusunda deneyimli akademisyenler ile bilime ilgi duyan öğrencilerimizi bir araya getirerek birlikte kamp yapmalarını sağlamak, gelecekteki hedeflerine emin adımlarla ilerlemelerine destek olmak, ufku açık, sorgulayan, araştıran, bilimsel bakış açısı kazanmış geleceğin bilim insanlarını yetiştirmektir.

PROGRAM
DETAYLARI

Güney Carolina’daki Converse Üniversitesinde gerçekleştirilecek olan Biyoloji Yaz Bilim Kampı Programı’nın amacı, konusunda deneyimli akademisyenler ile bilime ilgi duyan öğrencilerimizi bir araya getirerek birlikte kamp yapmalarını sağlamak, gelecekteki hedeflerine emin adımlarla ilerlemelerine destek olmak, ufku açık, sorgulayan, araştıran, bilimsel bakış açısı kazanmış geleceğin bilim insanlarını yetiştirmektir. Katılımcı öğrenciler biyoloji biliminin modern uygulama alanlarıyla tanışacaklar, bilimin her yerde ve eğlenceli bir alan olduğu konusunda farkındalık kazanacaklar, bilimin insan yaşamı üzerindeki etkilerini ve yaşamımızı nasıl yönlendirdiğini deneyimleyeceklerdir. Alanında uzman akademisyenlerinin öğrencilerimiz için hazırladıkları özel bilim kampı programında “laboratuvar eğitimleri, grup aktiviteleri, saha çalışmaları, kariyer planlama” çalışmaları sayesinde öğrencilerimiz eğitim hayatlarında güçlü bir basamak oluşturacaklardır.

ETKİNLİK TARİHİ
———-
SON BAŞVURU TARİHİ
——
Yaş Aralığı
14 – 18
Converse University, South Carolina
Amerika-Florida(Orlando-Miami)

Kampüslere Göre Fiyat Bilgileri sekmesinden bilgilere ulaşabilir ve SATIN AL butonuna tıklayıp işlemlerinize devam edebilirsiniz. Görseller için GALERİ sayfasını ziyaret ediniz

KAZANIMLAR

Güney Carolina’daki Converse Üniversitesinde gerçekleştirilecek olan Biyoloji Yaz Bilim Kampı Programı’nın amacı, konusunda deneyimli akademisyenler ile bilime ilgi duyan öğrencilerimizi bir araya getirerek birlikte kamp yapmalarını sağlamak, gelecekteki hedeflerine emin adımlarla ilerlemelerine destek olmak, ufku açık, sorgulayan, araştıran, bilimsel bakış açısı kazanmış geleceğin bilim insanlarını yetiştirmektir. Katılımcı öğrenciler biyoloji biliminin modern uygulama alanlarıyla tanışacaklar, bilimin her yerde ve eğlenceli bir alan olduğu konusunda farkındalık kazanacaklar, bilimin insan yaşamı üzerindeki etkilerini ve yaşamımızı nasıl yönlendirdiğini deneyimleyeceklerdir. Alanında uzman akademisyenlerinin öğrencilerimiz için hazırladıkları özel bilim kampı programında “laboratuvar eğitimleri, grup aktiviteleri, saha çalışmaları, kariyer planlama” çalışmaları sayesinde öğrencilerimiz eğitim hayatlarında güçlü bir basamak oluşturacaklardır. Öğrencilerimiz kamp programında; ‘’Tasarımcı genler: Genetik Danışmanlık, Güney Carolina Flora, Fauna ve Ekolojisi, GDO teknolojisi, CSI; Kriminoloji, Köpekbalığı anatomisi ve diseksiyonu, Etoloji (Hayvan davranışları), Kanserli hücrelerin tespiti; DNA microarray teknolojisi’’ başlıklı eğitimleri alacaklardır. Eğitim dilinin İngilizce olacağı kamp programımız ile öğrencilerimiz yabancı dil bilmenin önemli olduğunu, İngilizcenin sadece ders değil bir konuşma ve anlaşma dili olduğunu da yerinde göreceklerdir. Özgüven kazanıp arkadaşlık ve dayanışmanın önemini kavramanın yanı sıra yapacakları sunumlarla kendilerini ifade edebilme yetenekleri de artacaktır. Evden uzakta yaşamanın ne olduğunu deneyimleyip kendi sorumluluklarını yerine getirmeyi öğreneceklerdir. Vizyonlarını genişleterek ileride meslek seçimi konusunda daha yetkin olabileceklerdir. Yurt dışında eğitime devam etmek isteyenler okul seçiminde ve kampüs hayatını öğrenmede ilk deneyimlerini kazanacaklardır. Başarı duygularını geliştirerek hayatları boyunca unutamayacakları harika bir biyoloji yaz bilim kampı deneyimleyeceklerdir.

ÜCRETE DAHİL
OLAN SERVİSLER

• İstanbul-Atlanta ve Miami-İstanbul gidiş-dönüş biletleri
• Yaz bilim kampı eğitim programı
• Tüm şehir içi ve havalimanı transferleri
• Otelde kahvaltı
• 6 gece Üniversite yurtlarında, 1 gece Orlando, 1 gece Miami otel konaklama
• Kamp sonrası geziler içinprofesyonel rehberlik hizmeti (İngilizce)
• Rehber eşliğinde şehir turları
• Universal Studios-Orlando giriş biletleri
• 10 öğrenciye 1 öğretmen eşliği
• Yaz bilim kampı eğitim programı sertfikası

ÜCRETE DAHİL
OLMAYAN SERVİSLER

• Kamp akşam yemekleri,
• Diğer günler, öğle ve akşam yemekleri
• Vize ve pasaport işlemleri
• Yurt dışı çıkış harcı
• Seyahat sağlık sigortası
• İstanbul dışından gelen öğrenciler için bağlantı uçak bileti
• Kişisel harcamalar

Merhabalar, Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?