ANKARA ANITKABİR GEZİSİ

“Atatürk’ü Anma” haftasında öğrencilerimizi ülkemizin başkentine götürüyoruz. Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü ebedi istirahat yeri olan Türkiye Cumhuriyeti’nin en anlamlı eseri, Anıtkabir’ de ziyaret ederek Atamıza saygılarımızı sunuyoruz.

PROGRAM
DETAYLARI

“Atatürk’ü Anma” haftasında öğrencilerimizi ülkemizin başkentine götürüyoruz. Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü ebedi istirahat yeri olan Türkiye Cumhuriyeti’nin en anlamlı eseri, Anıtkabir’ de ziyaret ederek Atamıza saygılarımızı sunuyoruz.

GEZİ TARİHİ
05 Kasım 2019
SON BAŞVURU TARİHİ
21 Ekim 2019
SINIFLAR
Ortaokul ve Lise Kademeleri
SORUMLU BÖLÜM BAŞKANI
Çiğdem Karakaş/Cem Şimşek

Kampüslere Göre Fiyat Bilgileri sekmesinden bilgilere ulaşabilir ve SATIN AL butonuna tıklayıp işlemlerinize devam edebilirsiniz. Görseller için GALERİ sayfasını ziyaret ediniz

MÜFREDAT KAZANIMLARI

 • Atatürkçülüğün önemini değerlendirmek.
 • Atatürkçü düşünce sistemini kavramak.
 • Atatürk’ün düşünce sisteminin oluşumunu hazırlayan etkenleri kavramak.
 • Atatürk’ün Türkiye Cumhuriyeti’ni Türk gençliğine emanet ettiğini kavramak.
 • Atatürk ilke ve inkılaplarının dayandığı esasları analiz etmek.
 • Atatürk ilkelerinin ortak özelliklerini kavramak.
 • Milli birlik ve beraberliği güçlendiren unsurları kavramak.
 • Atatürk milliyetçiliğinin Türk toplumuna sağladığı faydaları değerlendirmek.
 • Atatürkçülüğün önemini değerlendirmek.
 • Atatürkçülüğün niteliklerini analiz etmek.
 • Atatürk ilkelerinin amacını analiz etmek.

GEZİ SUNUM DOSYASI

Anıtkabir Gezisi sunum dosyasını görüntüleyebilir/indirebilirsiniz. Aşağıda bulunan butona tıklayarak işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

PROGRAM AKIŞI

1.GÜN (1 Kasım 2019)

Havaalanında toplanma (Kampüslere göre hareket saati değişiklik gösterebilir)
09:00 Ankara’ya varış ve panoramik şehir turu
10:00 – 11:00 Anadolu Medeniyetler Müzesi ve Eski Meclis Ziyareti
11:30 – 12:30 Öğle Yemeği – Göksu Restoran
13:00 – 14:00 MTA Müzesi Ziyareti
14:45 – 15:30 Anıtkabir Ziyareti ve Resmi törenle mozoleye çelenk bırakılması (Resmi Tören saati 15:00)
15:30 – 16:00 Anıtkabir Müzesi Ziyareti
16:00 Havaalanına hareket

(Kampüslere göre varış saati değişiklik gösterebilir)

GEZİ SUNUM DOSYASI

Anıtkabir Gezisi sunum dosyasını görüntüleyebilir/indirebilirsiniz. Aşağıda bulunan butona tıklayarak işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

PROGRAMA DAHİL
OLAN SERVİSLER

 • Uçak ve otobüs ile ulaşım
 • Uçak ile gelen kampüsler için şehir içi transfer
 • Araç içi ikram
 • Otobüste kahvaltı paketi (zengin sandviç paketi ikramı)
 • Öğle yemeği – Göksu Restoran (  Çorba, Köfte, Salata, Tatlı ve Ayran )
 • Programda belirtilen tüm geziler & tüm müze ve ören yeri giriş ücretleri
 • Seyahat sağlık sigortası

PROGRAMA DAHİL
OLMAYAN SERVİSLER

 • Mola yerlerinde ve program süresince yapılacak olan kişisel harcamalar
 • Dönüş akşam yemeği
 • Ücrete dahil olan acenta hizmetleri kısmında belirtilmeyen olası diğer harcamalar

KAMPÜSLERE GÖRE
FİYAT BİLGİLERİ

380 TL = Otobüs ile Ulaşım

380 TL + Uçak= Uçakla Ulaşım

Uçak ile gelecek olan kampüslerin uçak biletleri Doğa Academy tarafından planlanacaktır. Uçak planlaması son başvuru tarihinden sonra yapılacaktır. Sadece aşağıda yer alan kampüsler uçak ile ulaşım sağlayacaktır.

 • Ağrı
 • Bingöl
 • Diyarbakır
 • Elazığ
 • Erzincan
 • Gaziantep
 • Doğu Akdeniz
 • Bodrum
 • Fethiye
 • Van Kampüsleri

SIKÇA SORULAN SORULAR

KAYIT İŞLEMLERİ

 • Program ödemeleri EFT-HAVALE ve Kredi Kartı ile online olarak yapılabilmektedir.
 • Havale ve EFT ile ödemeleri için DA-VB- veli bilgilendirme yazısında belirtilen banka hesap bilgilerine program ücretinin son başvuru tarihinden önce ödenmesi gerekmektedir. Ödeme yapılırken açıklama bölümüne öğrenci adı soyadı, kampüsü ve başvuru yapmış olduğu programın adı mutlaka eklenmelidir. ÖRNEK: Pelin Korkmaz, Florya, Yaratici Yazarlik)
 • Ödeme işlemi tamamlandıktan sonra kayıt işlemlerinin tamamlanması için, www.dogaacademy.com.tr adresinden gezinin satın alma linkine tıklayıp, ‘EFT-HAVALE İLE ÖDEME’ alternatifini seçip ödemeyi tamamlamaları gerekmektedir. Bu işlemi tamamlamayan velilerimizin kayıt işlemleri tamamlanmamış olacaktır.
 • ÖNEMLİ: Bu işlem tamamlanmadığı durumlarda, sistem öğrenciyi görmemekte olup odalama /ulaşım/yemek vb. gibi operasyonel işlemlere izin vermemektedir. Kesinlikle manuel giriş yapılamamaktadır.
 • Ayrıca veli ödeme yaptıktan sonra işlem dekontunu ve DA-VB de bulunan veli tarafından imzalı olan ‘programa katılmasına izin veriyorum’ yazısını, bağlı bulundukları kampüsün Müdür Yardımcısına teslim etmesi gerekmektedir.
 • NOT: (Dekontun okul idaresine teslim edilmemesi durumunda, program ücretini ödenmesi programa katılma garantisi vermemektedir)
  Program detayları ve kredi kartı ile online ödeme için www.dogaacademy.com.tr adresini ziyaret ediniz.
 • Kredi kartı ile online olarak yapılan ödemelerde kayıt işlemi sırasında belirttiğiniz mail adresinize gezi kayıt işleminin tamamlandığına dair onay maili gelmektedir ve dekont yerine geçmektedir.
 • Akbank üzerinden yaptığınız ödemelerde havale ücreti alınmamaktadır.Doga Academy tarafından düzenlenen tüm okul gezileri TURSAB yasalarına tabidir.

İPTAL/İADE ve SİGORTA SÜREÇLERİ

İPTAL ŞARTLARI (YURTDIŞI PROGRAMLARI)

1) Program son başvuru tarihinden önce talep edilen iptal işlemlerinde;
Yurtdışı program iptal işlemlerinizde 25 EURO işlem ücreti alınmaktadır.
İptal işlemleri için www.dogaacademy.com.tr adresinde resmi işlemler menüsünden İptal işlemleri form doldurulduktan sonra 15 iş günü (3 hafta) içerisinde yapılacaktır.

2) Program son başvuru tarihinden sonra talep edilen iptal işlemlerinde;
Yurtdışı program iptal işlemlerinizde 25 EURO işlem ücreti alınmaktadır.
İptal işlemleri için www.dogaacademy.com.tr adresinde sol üst köşede yer alan Resmi İşlemler bölümünden iptal/İade linkinden formu doldurunuz.
İptal işlemleri form doldurulduktan sonra 30 iş günü (6 hafta) içerisinde değerlendirilerek ;

Eğer öğrenci için operasyon tarafından herhangi satın alma yapılmamışsa; İşlem ücreti kesildikten sonra tamamı iade edilecektir.
Eğer öğrenci için operasyon tarafından herhangi satın alma yapılmışsa; İşlem ücreti ve yapılan tüm harcamalar kesildikten sonra kalan ücret iade edilecektir.

Önemli Notlar:

Yurtdışı programlarında vize işlemleri Doga Academy sorumluluğunda değildir. Vizenin olumsuz sonuçlanması durumunda ‘Eğer öğrenci için operasyon tarafından herhangi satın alma yapılmışsa; İşlem ücreti ve yapılan tüm harcamalar kesildikten sonra kalan ücret iade edilecektir.’
Katılım yetersizliğinden dolayı, Doga Academy tarafından gerçekleştirilen iptal işlemlerinde program ücreti kesintisiz iade edilir.

SİGORTA, VİZE İŞLEMLERİ VE ÇEVİRİ İŞLEMLERİ İÇİN İADE
Ret edilen vize başvuruları ve/veya  katılımcı tarafından yerine getirilmeyen görevlerden ötürü, vize alınamaması durumunda başvuru sahibi sorumludur ve sigorta ile vize için alınan  ödemeler için iade yapılamamaktadır.

KIYAFET KURALLARI
Okul yönetimlerince belirlenir.

OTEL KONAKLAMA ESNASINDA DİKKAT EDİLECEK KURALLAR
Otelde konaklama yapıldığı sürece otel kurallarına riayet etmek gerekmektedir.
Otelde konaklayacak diğer misafirleri rahatsız edecek davranışlarda bulunulmamalıdır. Otelde hiçbir nedenle odalar arası geçiş yapılmamalıdır.
Otele giriş-çıkış saatlerine riayet edilmelidir. Görevli öğretmenlerin gözetiminden ayrılmadan programa uyum sağlanması gerekmektedir. Gezi veya Organizasyon süresince konaklama yapılan otel sınırı dışına çıkmak kesinlikle yasaktır.

Otel odasında ve genel alanlarda yüksek sesle konuşulmamalı, yüksek sesle müzik dinlenilmemelidir.

Otelde yaş sınırlaması bulunan havuz, fitness gibi alanlari gerekli yeterliliklere uygun değilse öğrenci kullanılmamalı ve kurallara uymalidir.

Otel odasında ve genel alanlarda otelin demirbaş eşyalarına zarar verilmemesi, zarar verilmesi halinde oluşan maddi hasarın ve miktarın öğrenci tarafından karşılanacağı bilinmelidir.

Otelde konaklama yapıldığı sürece öğrencinin yaptığı extra harcamalar, çıkış esnasında öğrenci tarafından ödenecektir.

Kanunlara göre, sigara içmenin yasak olduğu kapalı alanlarda her türlü sigara ve tütün mamulünün kullanılması,  otelin içinde veya dışında tüm gezi süresince alkol ve alkollü ürünler kullanılması kesinlikle YASAKTIR! “18 yaş altı Tütün ve tütün mamullerini, alkol ihtiva eden içecekleri, bulundurmak veya içmek” fiilleri disiplin cezasını gerektiren davranışlar olarak nitelendirildiği için, bu fiillerin herhangi birinde bulunanlar, bu kapsamda disiplin hükümlerine tabi tutulacak ve okul yönetimlerince gerekli cezai şartlar uygulanacaktır.

DIŞARIDAN ZİYARETÇİ KABULÜ VEYA TUR/ORGANİZASYON DIŞINA İZİNLİ REFAKATÇİ EŞLİĞİNDE ÇIKMAK İÇİN
Organizasyon saatleri dışında ve ilgili programı aksatmayacak şekilde; dışarıdan ziyaretçi : veli, sorumlu öğretmen, okul müdürünün de imzaladığı izin kağıdına Ziyaretçinin (18 Yaşından büyük olmak zorundadır) açık Adı Soyadı ve TC Kimlik numarası ve Cep telefonunu olduğu okul tarafından Kaşeli ve İmzalı olmadığı sürece, katılımcı öğrenci ile görüşmesine izin verilmeyecektir.

Tur programının güzergahından ayrılacak şekilde yurt içi yada yurt dışındaki organizasyonlardan ayrılmak yada izin talebi yerine getirilerek dış ziyaretçi ile görüşmek için turdan yukarıda belirtilen izin evrakı şartlarını yerine getiren ve isteği doğrultusunda ayrılan öğrenci tur programına uyacak şekilde zamanında geri dönmek ile şahsen sorumludur. Yaşadığı aksaklık yada gecikmelerden dolayı tura yetişememesi, vaat edilen haklardan yararlanamaması, başına gelebilecek her türlü olumsuz maddi manevi zararlardan dolayı organizasyonu yapanlar/gerçekleştirenler ve sorumlu öğretmen ile okul yönetimleri  sorumlu tutulamaz ve bu ve benzeri davranışlar sigorta kapsamı dışındadır.

BANKA HESAP BİLGİLERİ

Program Ücreti:

380 TL = Otobüs ile Ulaşım

380 TL + Uçak= Uçakla Ulaşım

Uçak ile gelecek olan kampüslerin uçak biletleri Doğa Academy tarafından planlanacaktır. Uçak planlaması son başvuru tarihinden sonra yapılacaktır.

Ödemeler İçin HESAPLARIMIZ

ALICI ADI: KOZYAKA TURİZM A.Ş

TL HESAP BİLGİLERİ

BANKA ADI: GARANTİ BANKASI
ŞUBE KODU: 091 – KARTAL ŞUBE
HESAP NO: 6291053
IBAN: TR19 0006 2000 0910 0006 2910 53

GBP HESAP BİLGİLERİ

BANKA ADI: GARANTİ BANKASI
ŞUBE KODU: 091-KARTAL ŞUBE
HESAP NO: 9064872
IBAN: TR24 0006 2000 0910 0009 0648 72

CAD HESAP BİLGİLERİ

BANKA ADI: GARANTİ BANKASI
ŞUBE KODU: 091-KARTAL ŞUBE
HESAP NO: 9064873
IBAN: TR94 0006 2000 0910 0009 0648 73

EURO HESAP BİLGİLERİ

BANKA ADI : GARANTİ BANKASI
ŞUBE KODU: 091-KARTAL ŞUBE
HESAP NO: 9064874
IBAN: TR67 0006 2000 0910 0009 0648 74

USD HESAP BILGILERI

BANKA ADI: GARANTİ BANKASI

ŞUBE KODU: 091-KARTAL ŞUBE
HESAP NO: 9064875
IBAN: TR40 0006 2000 0910 0009 0648 75

SWIFT KODU: TGBATRISXXX

SATIN AL

Kampüslere Göre Fiyat Bilgileri sekmesinden fiyatlara ulaşabilir ve SATIN AL butonuna tıklayarak satın alma sayfasında kampüsünüzü seçerek ödeme işleminize kolaylıkla devam edebilirsiniz.

Merhabalar, Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?